שיער דליל אצל נשים

כל השאלות והרבה מאוד תשובות

שיער דליל אצל נשים ~ התופעה של שיער דליל קורית גם אצל נשים. גם נשים סובלות מהתדלדלות השיער ובמידה נפוצה יותר משמקובל לחשוב.
כמעט מחצית הנשים עלולות לסבול משיער דליל בלשב זה או אחר של חייהן.
אצל נשים תופעה זו היא בדרך כלל זמנית וקשורה במספר גורמיםשיער דליל אצל נשים

אז מה הן ההשפעות של שיער דליל לנשים בראש וראשונה – חוסר איזון הורמונלי
צמיחת השיער קשורה בפעילות ההורמונלית בגוף.ההורמונים בגופן של נשים עוברים תהפוכות רבות במהלך חיי האישה ושינויים אלה עלולים להשפיע על השיער ולגרום לנשירה מוגברת.

גיל ההתבגרות וגיל המעבר
שתי תקופות זמן אלה מציינות תקופה של שינויים הורמונליים קיצוניים. בעיקר בגיל המעבר עוברת האישה שינוי בהורמונים המתבטא בתחילת יצור של יותר הורמוני מין גבריים והפחתה ביתור הורמוני המין הנשיים.
שינויים אלה משפיעים על מחזור חיי השערה ועלול לגרום לנשירה ושיער דליל.

הסיבות לשיער דליל אצל נשים

לידה או הפלה
נשים לאחר לידה או הפלה עוברות טלטלה הורמונלית העלולה להשפיע על מחזור חיי השערה ולבוא לידי ביטוי בנשירת שיער מוגברת ומראה שיער דליל.

נטילת גלולות או הורמונים
אם כחלק ממניעת הריון או כטיפול מאזן בתקופת גיל המעבר נטילת הורמונים עלולה לשבש את המאזן ההורמונילי בגוף ולייצר נשירת שיער מוגברת.
התוצאה – שיער דליל.

הפרעות בבלוטת התריס
נשים נוטות לסבול מהפרעות בפעילות בלוטת התריס
אחת מתופעות הלוואי של הפרעות אלה היא איבוד שיער כללי ושיער הראש בפרט.

הפרעות באספקת הדם
הקרקפת זקוקה לאספקת דם סדירה ונמרצת על מנת לספק את המרכיבים החיוניים לשורשי השיער כדי להצמיח שערות.
במקרים בהם מופרעת אספקת הדם לקרקפת, כגון: איסוף שיער הדוק מדי, חבישת כובע לוחץ, בעיות בשרירי הכתפיים או הצואר וכד’ עלולה להיפגם אסקת הדם אל שורשי השער ולפגוע ביצוטר התקין של השערות.

נזקים כימיים או קוסמטיים
האופנה מכתיבה לנשים טרנדים ונשים עוקבות אחריהם לעיתים קרובות מדי ללא אבחנה. לא רחת מוצאות הנשים את עצמן מעוללות לשיער נזק בשם האופנה. שימוש בחומרים כימיים חריפים, משיכת שיער מאסיבית על מנת להחליקו וכד’. התוצאה, לא אחת, שיער פגום ודליל.
בעיות עור אם הקרקפת אינה בריאה היא לא תוכל להצמיח שיער בריא. קרקפת שמנונית, פצועה, דלקתית, ומזוהמת לא תוכל להצמיח שיער בריא. בהדרגה ירד קצב צמיחת השיער והמראה יהיה של שיער דליל.

 

שינוי גודל גופנים