אלופציה אראטה

התמודדות עם אלופציה – אובדן שיער

הטיפים להלן מתייחסים להתמודדות עם המראה שלך כסובל מאלופציה (אובדן שיער).
לפני שניכנס לדרכים לשפר את המראה אם קיימת תופעה של אלופציה, נבחן לרגע את מהות התופעה.התמודדות עם אלופציה – אובדן שיער אלופציה היא מחלה אוטו אימיונית (של מערכת החיסון הטבעית בגוף) בה תוקפת מערכת החיסון את שורשי השיער וגורמת לנשירת שיער מוגברת ולהתקרחות. האלופציה עלולה להתרחש בכל מקום בגוף. אם אלה שורשי שיער הראש שנפגעים או שורשי שיער על הגוף.תוספת שיער
לפיכך, ההתקרחות עלולה לקרות בכל מקום בו תוקפת מערכת החיסון של הגוף את שורשי השיער.
זה יכול להיות באזור הריסים, הגבות, הראש או אזורים אחרים בגוף.

במקרים שהאלופציה באזור הגבות, הפתרון יהיה ציור גבות באמצעות עפרון גבות.
מומלץ לצייר את הגבות בעיפרון בעל גוון דומה לגבות הטבעיות ולצייר את הגבות תוך שימוש בקווקווים קטנים דמויי שיער גבות טבעי. ניתן למלא גבות בעלות קרחות קטנות בין השערות בעזרת עיפרון גבות באיכות טובה ויד יציבה ומיומנת.

התזה קלה של ספריי לשיער על מברשת גבות וסירוק הגבות בעזרת המברשת הזו ימנע תזוזה לא רצויה של שיער הגבות יקבע את הקווקווים המצוירים למקומם וימנע מריחה של הצבע ובנוסף, ייקבע את השיער הקיים למקומו כך שהחלקים המצוירים לא יתגלו בקלות.

איפור קבוע של הגבות יכול להיות פתרון משמעותי יותר. לעשות איפור קבוע באזור הגבות יכול למלא את הקרחות באופן אפקטיבי למשך זמן רב. רק שחייבים לעבור טיפול זה במקום מורשה ובידי רופאו או קוסמטיקאית שעברו הכשרה מיוחדת לעניין.

אלופציה המתרחשת באזור הריסים

אלופציה המתרחשת באזור הריסים היא מעט מסובכת להסוואה בגלל המיקום הרגיש.
הפתרון היעיל במקרה כזה יהיה ריסים מלאכותיות. התנסות ואימון יהפכו את התהליך לקל ומהיר.
ריסים מלאכותיות יכולות להיות עשויות משיער טבעי או שיער סינטטי. השיער הטבעי כמובן איכותי יותר וריסים מלאכותיות העשויות שיער טבעי יחזיקו מעמד זמן רב יותר ויראו טוב יותר. לאחר הדבקת הריסים שימוש באייליינר יסווה את מקום החיבור וידגיש את העיניים עוד יותר.

במקרים של אלופציה על הראש, נוצרות על הראש קרחות בסדרי גודל שונים.
אנשים מנסים בדרך כלל לשנות את התסרוקת שלהם , מזיזים את השביל, אוספים את השיער בדרך יצירתית כדי לכסות על ההתקרחויות.

אם יש מספר מועט של קרחות ניתן בהחלט להתמודד באמצעות סירוק השיער בדרכים שונות. אך אם מספר הקרחות גדול או ששטחן משמעותי לא יספיק רק לסרק את השיער או לאסוף אותו בדרך כלשהי.
במקרים כאלה יש המנסים לרסס שיער מלאכותי על הראש. מדובר בתרסיס המכיל סיבי שיער סינטטי הנדבקים אל השיער הטבעי באמצעות חשמל סטטי.
השיער הסינטטי נבדק אל השיער הקיים ויוצר מראה מלא יותר של השיער.
שימוש בשמפו וקונדישיונר המעניקים לשיער נפח יכול לסייע במידת מה.
כובעים וכיויי ראשד אופנתיים יכולים לשמש פתרון זמני לתופעה מציקה זו.

בסופו של עניין הפתרון האמיתי יהיה פאה. פאות אינן עוד אביזר מגוחך ומיושן. הפאות עברו כברת דרך ונראות מצוין עד כדי כך שהן משמשות סלבריטאיות רבות באירועי יוקרה עולמיים כתחליף מהיר לעיצוב שיער מסורבל ומייגע.
פאות עשויות אל רק להסוות את הקרחות שנוצרו בעקבות האלופציה אלא אפילו לשדרג את המראה ולהויסף לסטייל האישי ממש כמו אביזר אופנה אחר.

הקליקו למידע נוסף על אלופציה והתמודדות עם אובדן שיער

שינוי גודל גופנים